РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ КЗ "ЧЕРНІВЕЦЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №3"

Освітній процес

Територія обслуговування КЗ “Чернівецька спеціальна школа №3” – м. Чернівці, наближені населені пункти  Чернівецького району.

Мова навчання – українська

Вакантні посади – відсутні 

 Заклад розташовується у пристосованому приміщенні.

Створено належні умови для перебування у закладі дітей з особливими освітніми потребами:

  • необхідні місця руху обладнані поручнями;

  • зроблено помітки на сходах;

  • діє кнопка виклику;

  • організовано чергування;

  • облаштовано належним чином вбиральні;

  • виконано поточні ремонти класних кімнат, коридорів, майстерень, їдальні, кабінетів.

 

Перелік навчальних та корекційних програм

Для 1 класу

Типова освітня програма для учнів 1-го класу з інтелектуальними порушеннями, затверджена наказом МОН України від 26.07.2018р.  №816.

Для 2 класу

Типова освітня програма для учнів 2-го класу з порушеннями інтелектуального розвитку, затверджена наказом МОН України від 02.07.2019 № 917.

Для 3 класу

Типова освітня програма початкової освіти для спеціальних закладів загальної середньої освіти для учнів 3 класів з інтелектуальними порушеннями, затверджена МОН України, Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, 2019р.

Для 4 класу

Українська мова. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладач: Висоцька А.М. Київ -2014

Математика. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладач: Королько Н.І. Київ -2014

Природознавство. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладачі: Трикоз С.В., Блеч Г.О. Київ -2014

Я у світі 4ті класи. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладачі: Трикоз С.В., Блеч Г.О. Київ -2014

Музичне мистецтво. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладачі: Квітка Н.О., Левченко –Бутуханова Л.Й. Київ -2014

Трудове навчання. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладач: Чеботарьова О.В. Київ -2014

Основи здоров’я. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладач: Гладченко І.В. Київ -2014

Фізична культура. Навчальні програми для 4 класу спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей. Укладач: Бобренко І.В. Київ -2014 

Перелік навчальних програм 5-10 класи для дітей з інтелектуальними порушенями

Українська мова

Навчальні програми для 5-7 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладач: Висоцька А.М., Київ – 2015 рік.

Навчальні програми для 8 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Укладач: Висоцька А.М., Київ – 2016 рік.

Математика

Навчальні програми для 5-7 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладач: Королько Н.І., Київ – 2015 рік.

Навчальні програми для 8 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Укладач: Королько Н.І., Київ – 2016 рік.

Природознавство

Навчальні програми для 5 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладачі: Блеч Г.О., Трикоз С.В., Київ – 2014 рік.

Навчальні програми для 6-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладачі: Блеч Г.О., Трикоз С.В., Київ – 2015 рік.

Географія

Навчальні програми для 6-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладачі: Липа В.О., ОдинченкоЛ.К., Київ – 2010 рік.

Історія

Навчальні програми для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладач: Косенко Ю.М., Київ – 2015 рік.

Фізична культура

Навчальні програми для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Укладач: Бобренко І.В., Київ – 2017 рік.

Основи здоров`я

Навчальні програми для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладач: Вдовиченко І.В., Київ – 2010 рік.

Фізика і хімія в побуті

Навчальні програми для 7-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладачі: Бондар В.І., Заяц І.В., Київ – 2010 рік.

Соціально-побутове орієнтування

Навчальні програми для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Укладачі: Мерсіянова Г.М., Гіренко Н.А., Київ – 2010 рік.

Я у світі

Навчальні програми для 5 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Макарчук Н.О., Київ – 2014 рік.

Музичне мистецтво

Навчальні програми для 5 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Макарчук Н.О., Київ – 2014 рік.

Інформатика

Навчальні програми для 5 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Макарчук Н.О., Київ – 2014 рік.

Навчальні програми для 6-7 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Колупаєвої А.А., Макарчук Н.О., Київ – 2015 рік.

Образотворче мистецтво

Навчальні програми для 5 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Макарчук Н.О., Київ – 2014 рік.

Навчальні програми для 6-8 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. За ред. Колупаєвої А.А., Макарчук Н.О., Київ – 2015 рік.

 

Трудове навчання та СПО

«Навчальна програма по трудовому навчанні для спеціальних (корекційних) загальноосвітніх установ 8 – 10 кл.» Укладачі: Павлюченко О.М., Чеботарьова О.В., Гаврись С.В. Київ 2016р.

Навчальна програма «Декоративно – ужиткове мистецтво» для 5-9 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Укладач: Гаврюш В.О. Київ 2014р.

 «Трудове навчання (інтегрований курс) для учнів 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх шкіл для дітей з порушенням розумового розвитку». Автори: Піддубна П.М., Боровик Г.М., Ліщук Н.І.

«Трудове навчання (швейна справа) програма для 4-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями». Укладач: Мерсіянова Г.М. Київ 2009р.

Навчальні програми для 4-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку трудове навчання (штукатурно-малярна справа), автор: Кормілець Галина Кирилівна, 2016р.

Навчальні програми з української літератури для 7 – 10 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з інтелектуальними порушеннями, затверджені  МОН України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 2019р.

Навчальні програми з української мови для 5 – 10 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з інтелектуальними порушеннями затверджені  МОН України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 2019р. Автори: Кравець Ніна Павлівна, Утвенко Наталія Олександрівна.

Навчальні програми для 6-8 класів, затверджені МОН України, 2015р.

Навчальні програми для 8-10 класів, затверджені МОН України, 2016р.

 

ПРОГРАМИ З КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВОЇ РОБОТИ ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

«Розвиток мовлення». Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення дітей з помірною розумовою відсталістю в процесі ознайомлення з природою» для підготовчих, 1-4 класів.  Автори: Хайдарова О.С., Блеч Г. О.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізкультура» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Автор: Бобренко І. В.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «У світі ритмів» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Автори: Левченко Л. Й., Гладченко І. В.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток психомоторики та сенсорних процесів» (психосоціальний розвиток) для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Автори: Жук Т.Я., Трикоз С. В.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Азбука творчості» для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Автори: Чеботарьова О. В., Брусенська І. М.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Музичні краплинки» для 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю. Автори: Шеклунова Н.О., Міненко А. В. 

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Соціально-побутове орієнтування» (варіативний модуль «Подорож у життя») для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Автори: Міненко А. В., Грикун А. С.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для учнів 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів з помірними інтелектуальними порушеннями. Автори: Хайдарова О. С., Блеч Г. О.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Ритміка» для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Автори: Редько Л. О., Безкоровайна Л. А., Гладченко І. В.

Програма з корекційно-розвиткової роботи «Лікувальна фізична культура» для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями. Автор: Бобренко І. В.

 «Лікувальна фізкультура». Програма з корекційно-розвиткової роботи для 7 – 10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Автор: Чепурний А. В.

«Лікувальна фізкультура». Програма з корекційно-розвиткової роботи для підготовчих, 1-6 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Автор: Чепурний А. В.

«Корекція мовлення». Програма з корекційно-розвиткової роботи для підготовчих, 1-4 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Автори: Трофименко Л. І., Ільяна В. М., Пригода З. С., Грибань Г. В., Аркадьєва О.О.

«Корекція мовлення». Програма з корекційно-розвиткової роботи для 5-10 класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з тяжкими порушеннями мовлення. Автори: Трофименко Л. І., Ільяна В.М., Пригода З.С., Грибань Г.В., Аркадьєва О.О.

 «Соціально-побутове орієнтування». Програма з корекційно-розвиткової роботи  для 1-4 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з інтелектуальними порушеннями, затверджена МОН України, Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України. Автор: Ярмола Н.А. Київ – 2018

ped-kolektiv