РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ КЗ "ЧЕРНІВЕЦЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №3"

Життя школи


РАДІОДИКТАНТ  НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

                         Сьогодні, 09.11.2021року, в черговий раз, вчителі комунального закладу “Чернівецька спеціальна ЗОШ №3”, приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності.

              Текст диктанту “Слідом за пам’яттю” читав український поет, прозаїк, перекладач Юрій Андрухович.

              Кожного року чекаємо цього дня як свята. Хочеться впевнитись у своїх знаннях української мови, залучити до написання знайомих, друзів.

             Готуючись до диктанту, перегортаємо Новий правопис, заходимо на офіційний сайт української мови, працюємо з тренажером з правопису української мови.

         Диктант був цікавий, став для нас ще однією сходинкою до поглиблення знань української мови.

                      А у медіатеці, в цей день до Дня української писемності, з учнями 8 – 9 класів  була проведена вікторина. Учням дуже сподобалось. Всі були активні та веселі.

 


ДЕНЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ

                     З метою пропаганди здорового способу життя, 22 жовтня 2021року, в парку культури та відпочинку  ім. Т. Г. Шевченка, проведено ДЕНЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ. Учні школи брали участь у рухливих іграх і завдяки чудовій осінній сонячній погоді, захід пройшов у дружній та приємній атмосфері.

 

 

 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ

                      21 .10 о 14.00, у приміщенні нашої медіатеки, відбулася презентація книги “Особливі історії особливих”.

           Книгу підготував Видавничий дім «Букрек» спільно зі Спеціальною школою «Шанс» за підтримки Українського культурного фонду. Співкоординаторкою та упорядницею проєкту стала Крістіна Тороп, заслужений працівник освіти України, кандидат психологічних наук та, зокрема авторка підручників для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку.

Це книга про взаємоповагу, розуміння, чуйність та відповідальність, А ще про любов до життя, силу й витривалість. 54 життєствердні, цікаві, яскраві, а часто й кумедні історії. Більшість із них діти написали самостійно, деякі створили батьки та вчителі.

 


Екскурсії  у “Дінопарк ” та “Будиночок папуг”

                     Цікаве спілкування учнів 4, 5 та 7 класів з птахами під час екскурсії у парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка. Це чудова можливість дізнатися багато нового та цікавого про види папуг та чим вони харчуються.

               Також організований кульпохід у “Динопарк” всією школою. Учні ознайомилися з історичними знахідками минулого, ерою динозаврів.

               Екскурсія в природу з метою спостереження за різновидом дерев і листочками з вчителем праці Михайлом Климовичем.

Ось наші емоції…:)

 


                      Навчальна екскурсія на гору – Цецино

                                 20.10.2021 року 8 і 10 клас здійснили навчальну екскурсію на найвищу гору Чернівецької області – Цецино. З метою поглиблення знань та розширення уявлень про природу рідного краю,  розширення кругозору учнів, розвитку спостережливості, вироблення практичних навичок і вміння орієнтуватися на місцевості; виховання в дітей бережливого ставлення до навколишнього середовища.

   

    

 


Пальчиковий театр

                      В рамках роботи книжкового клубу «Книголюб» в жовтні 2021 року відбулось заняття «Слідами казкових героїв», під час якого учні 3-5 класів переглянули мультфільм  «Колобок».

            Потім дітки початкових класів розіграли виставу української народної казки «Колобок» в пальчиковому театрі. Юні актори залюбки грали свої ролі за допомогою паперових фігурок героїв казки, одягнених на пальчики.

Після вистави члени клубу складали із пазлів картинку з казки «Колобок» із зображенням того героя, якого вони грали у виставі.

Діти чудово та весело провели час у медіатеці, добре відпочили, граючи в ігри.

 


                                Відкритий урок з фізичної культури

            20 жовтня, у приміщені спортивної зали, проведено відкритий урок з фізичної культури на тему:«Акробатичні вправи. Перекиди вперед- назад» вчителем фізичної культури Бурлакою С. В.

Впродовж уроку педагог працював над:

  • удосконаленням техніки виконання перекиду вперед-назад, стійки на лопатках, місток;
  • розвитком окоміру, почуття впевненості;
  • вихованням інтересу до занять фізичними вправами, старанність при виконанні вправ;
  • усвідомленням значення щодо правильного вміння виконувати поставленні завдання.

 

 

 

 

 

 

 


             

            Відкритий урок з основ правознавства                         на тему ” Президент України”

У вівторок, 19 жовтня, в учнів 10 класу відбувся відкритий урок з основ правознавства на тему ” Президент України”. Урок провела вчитель історії  Гураль Світлана Іванівна.

Метою уроку було ознайомити учнів з темою президенства в Україні. Учні дізналися, що означає слово президент, хто він такий в Україні, як обирається президент, вимоги до кандидатів в президенти, на який строк обирається, в яких випадках президент може бути відсторонений від своєї посади, що означає слово імпічмент. Учні згадали всіх президентів України. А також дізналися  історію Пересопницького Євангелія. Під час уроку була використана методична вправа “Чарівний мішечок”. У мішечку були папірці із  запитаннями по темі. Учні по черзі витягували папірці, читали запитання і відповідали на них. Щоб закріпити свої знання, вчитель використовував сучасні ігрові технології такі, як гра Кахут. Під час гри діти використовують свої смартфони, а вчитель перевіряє їх знання за допомогою мультимедійної дошки. Такі ігри дуже дітям подобаються, так як розвивають пізнавальний інтерес до предмету. Також учні працювали з документом – Конституцією України. Уроки правознавства навчають дітей любити свою країну, відчувати гордість за свою Батьківщину і свій народ.

 

 

 


Осінній ярмарок

                                                                  15 жовтня в КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» відбувся осінній ярмарок. На ньому були представленні вироби, виготовлені учнями школи. Столярна майстерня презентувала різноманітні вироби з дерева: ложки, лопатки, дошки та ін.

  Швейна майстерня виготовила швейні вироби: подушки, фартухи, сумочки, косметички, різноманітні м’які іграшки. На ярмарку також були представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва в народному стилі: ляльки-мотанки, обереги та ін.

Веселого настрою та теплу атмосферу свята надавала українська музика. Гості свята мали можливість придбати корисні та ексклюзивні вироби.

 


День захисників і захисниць України

                                             14 жовтня наша країна відзначає День захисників і захисниць України. З нагоди цієї важливої дати вчителем історії Гураль С.І. була проведена інформаційна година присвячена цій даті.  Учні дізналися історію виникнення свята. Також учитель пояснив дітям, чому свято було перейменовано з Дня захисника України на День захисників і захисниць України. А ще учні дізналися, що 14 жовтня відзначають 4 свята: Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День захисників і захисниць України, День Української Повстанської Армії. Свою розповідь вчитель доповнив відеороликом про історію свята та фотографіями наших захисників і захисниць.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Екскурсія вуличками Чернівців

                            8 жовтня, вчителем трудового навчання Любківським В. І. проведена  навчально-оглядова екскурсія вулицями Чернівців для  10 класу, з метою ознайомлення з монументальним живописом нашого міста, а саме муралами та графіті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Моя планета- Земля

                      Вчителем початкових класів Ілікою Л. Л., проведений відкритий урок у 3-Б класі з курсу “Я досліджую світ”. Вчитель з учнями опрацювали тему “Моя планета- Земля”. Педагог використала на уроці різні форми роботи, керуючись індивідуальним підходом до кожного учня. Матеріал був доступно поданий, учні на уроці актитивно працювали та засвоїли тему уроку.


Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

з 27 вересня по 1 жовтня

                     На сьогодні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.

                         В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу 1 жовтня, з учнями 9-10 класів, проведене заняття на тему «Кібер- та інформаційна безпека».

Ми дослідили позитивні і негативні сторони користування всесвітньою мережею, сформулювали та засвоїли правила безпечної роботи в Інтернеті.

                           Також минулого тижня, на уроках основ здоров’я,  пройшла інформаційна година в 7- 9 класах ” Інформаційне середовище і я, вплив інтернет середовища на здоров’я дитини “.

  Мета: систематизувати знання про інформаційну безпеку, вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей; сприяти формуванню учнів стійких переконань щодо дотримання правил коомп’ютерної безпеки та безпеки в мережі інтернет; розвивати здоров’язбережувальні компетенції, навички аналізу інформаційного потоку, вміння узагальнювати та робити висновки; виховувати свідому потребу в досігненні фізичного, психічного, соціального, духовного благополуччя.

.


День вчителя

У День всесвітній вчителям пошана,
Хай сила ваша буде нездоланна,
Хай люблять, поважають дуже діти,
Дарують вам і усмішки, і квіти!

 

 

 

Хай зарплата вас радує,
Про відпустку нагадує.
Хай мрії збуваються,
Веселі моменти трапляються!

 

 

 


Урок, який відроджує пам’ять про голокост

              29 вересня, до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру, під Києвом. В 1941 році відбулося незабутнє за масштабами, заздалегідь сплановане і прораховане до деталей вбивство мирних жителів. Ті, хто прийшли до Бабиного Яру, вже ніколи не повернулись.

Про ці події докладніше розповіла вчитель історії Гураль Світлана Іванівна, на уроці у 10-му класі.

Учні переглянули презентацію та документальний фільм “Трагедія Бабиного Яру”.  Такі уроки покликані виробити в учнів негативне ставлення до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності, зазіхань на право та життя.

Також в школі проводилась загальношкільна лінійка з вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання.

Вклоняємося пам’яті цих людей. Таке не повинно повторитися ані в Україні, ані в іншому куточку світу.

 


Всеукраїнський день бібліотек

             29 вересня 2021 року в рамках роботи книжкового клубу «Книголюб» відбулось заняття присвячене Всеукраїнському дню бібліотек.

Члени клубу, учні 6-9 класів, ознайомилися з історію бібліотек людства, пригадали перші українські скарбниці книжок, почули розповідь про історію виникнення книги. Школярі дізналися багато цікавого про першу українську бібліотеку Ярослава Мудрого та про сучасні бібліотеки світу.

Родзинкою зустрічі для юних читачів стала виставка-інсталяція «Бібліотека», яка побудована з книг та її господиня – сова (птах, що в народі асоціюється з мудрістю).

 

 


Онлайн-школа фахової майстерності

На базі КЗ «Чернівецької спеціальної ЗОШ №3», 29 вересня 2021 року, проведено онлайн-школу фахової майстерності «Специфіка роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та їх батьками».

Мета даного заходу-підвищення професійної кваліфікації фахівців психологічної служби шляхом ознайомлення учасників з теоретичними засадами та практично-методичними технологіями щодо здійснення соціально-психологічного супроводу освітнього процесу дітей з особливими освітніми потребами.

Онлайн-школа працювала за такою програмою:

Зміст Час Спікери
1. Відкриття роботи онлайн-школи

 

1000-1010 Богачик Тамара Степанівна, заступник директора з науково-методичної роботи ІППО ЧО, кандидат історичних наук

 

2. Актуальність теми та трудових функцій фахівців психологічної служби в роботі з дітьми з ООП 1010-1020 Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППО ЧО, кандидат психологічних наук
3.  Правильно організоване освітнє середовище (на прикладі КЗ «ЧСЗОШ №3») як умова якісної корекційно-розвиткової роботи з учнями з ОПП 1020-1035 Мельник Марина Іванівна, заступник директора з НВР КЗ «ЧСЗОШ №3»
4. Розвиток особистості дітей з ООП в системі психологічного супроводу освітнього процессу 1035-1110 Майковська Ольга Євгеніївна, практичний психолог КЗ «ЧСЗОШ №3»
5. Ігри та вправи з мовного розвитку дітей з ООП 1110-1130 Недбайло Зінаїда  Григорівна., вчитель-методист мовленнєвого розвитку КЗ «ЧСЗОШ №3»
6. Відео майстер-клас «Актуальність ідей М. Монтесорі в сучасному спеціальному закладі освіти» 1130-1150 Мартинюк Руслана Володимирівна, вихователь ГПД КЗ «ЧСЗОШ №3»
7. Емоційний комфорт  дитини. Адаптація в учнівському середовищі 1150-1200 Ринжук Ганна Миколаївна, мати учня 4-А класу КЗ «ЧСЗОШ №3»
8. Майстер-клас «Розвиток пізнавальної та емоційно-вольової сфери дітей з інтелектуальними порушеннями: практичний аспект» 1200-1230 Романовська Діана Дорімедонтівна, завідувач науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППО ЧО, кандидат психологічних наук

Тільняк Вікторія Іванівна, практичний психолог, дефектолог КЗ «Чернівецька спеціальна школа №4», керівник-консультант методичної студії працівників психологічної служби закладів освіти інституційного догляду та виховання обласного підпорядкування

9. Вільний мікрофон «Проблеми соціально-психологічного супроводу навчання дітей з ООП: досвід вирішення» 1230-1300 Романовська Д.Д.

Учасники онлайн-школи


День оздоровлення

         З метою пропаганди здорового способу життя 17 вересня 2021року  ”  у парку культури та відпочинку  ім. Т. Г. Шевченка було проведено ДЕНЬ ОЗДОРОВЛЕННЯ. У дружній атмосфері учні школи мали можливість брати участь у рухливих іграх та естафетах, милуватися природою, насодолжуватися барвами осені.


День вшанування пам’яті героїв України

До дня вшанування пам’яті героїв України, які захищали її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність вчителем історії                           С. І. Гураль  було проведено інформаційну хвилину у 10 класі на тему   ” 29 серпня – День пам’яті героїв України”.   Учні дізналися історію виникнення свята та чому ми повинні пам’ятати сумні події в історії України.


Посвята в читачі бібліотеки

            08 вересня 2021 року у шкільній медіатеці відбулась посвята в читачі учнів 2-го класу.

               Бібліотекар Галина Бойко познайомила другокласників з бібліотекою, розповіла про правила поведінки в бібліотеці. Провела екскурсію по книжковому королівству, яке зветься «Бібліотекою» та познайомила дітей з жителями цього міста – книгами і журналами.


Дорожні правила вивчай- про свою безпеку дбай!

      Під час проходження декади “Правил безпеки вуличного руху”     6 вересня 2021, в приміщенні шкільної медіатеки , відбулася бесіда з учнями 6  та 9 класів, яку провела бібліотекар закладу освіти Галина Бойко.         Переглядаючі відео-презентації, діти ознайомилися з історією виникнення правил дорожнього руху, відгадували загадки, обговорювали правила дорожнього руху та розглядали різні ситуації на дорогах. На останок діти переглянули мультфільм “Про безпечне поводження на дорозі”.


   Перший дзвоник скликає до школи

Знову свята радісні хвилини…

Безліч вересневих привітань

Ненька-Україна всіх вітає

З урочистим СВЯТОМ ЗНАНЬ.

Першовересень…  прекрасний перший осінній день. Зранку подвір’я школи наповнилося дитячим щебетом, посмішками школярів і букетами найкрасивіших осінніх квітів. Знову урочисто і хвилююче лунали мелодійні звуки шкільного дзвоника та щирі святкові вітання.

Ми часто говоримо, що Свято першого дзвоника є однією з найважливіших подій шкільного життя. І на це є вагома причина – 1 вересня стає початком нових подій в історії школи, в житті кожного учня, вчителя, а також усіх батьків, які готуючи своїх дітей до навчання мимоволі пригадують себе й такі ж урочисті заходи у своїй школі. Саме у День знань розпочинається новий навчальний рік, а для першокласників – перший у житті урок. Святкову атмосферу створювали усі, хто був присутній на лінійці. В першу чергу: усміхнені школярі після літнього відпочинку, радісні вчителі, які вже накопичили багато нової інформації і хотіли поділитися зі своїми учнями, щасливі батьки, які спостерігали за своїми дітьми – немає значення чи маленькими, чи старшокласниками.

                                                   

                                                                                  В ДОБРИЙ ЧАС!

 


  27 серпня 2021р. в актовій залі закладу освіти відбулося засідання педагогічної ради з порядком денним:

  1. Основні напрями організаційно-педагогічної, навчально-виховної, методичної роботи на 2021/2022н.р.       О.Добржанська, директор школи                          
  2. Аналітичний огляд діяльності м/о за 2021/2022 н.р., удосконалення й модернізація методичної роботи.        Голови МО
  3. Впровадження реформи харчування у закладі освіти 2021/2022н.р. Я.Скобунова, лікар
  4. Проходження курсів підвищення кваліфікації у 2022 р. М.Мельник, заступник з НВР
  5. Особливості організації навчання у 2021/2022, з урахуванням можливих загроз, пов`язних з поширенням ГРХ COVID-19.                      Я. Скобунова, лікар

6.Організований початок 2021/2022 н.р.:

– затвердження «Освітньої програми»;

– погодження та затвердження плану роботи закладу освіти;

– затвердження режиму роботи закладу освіти;

– затвердження правил внутрішнього трудового розпорядку;

– організація протиепідемічних заходів у закладі освіти;

–  затвердження  плану роботи медіатеки;

–  затвердження  структури методичної роботи                                                                                                О.Добржанська


 23 та 24 серпня такі важливі та доленосні дня в житті нашої держави, в житті кожного українця.

          Колектив нашої школи 23 серпня разом з жителями міста були присутні на урочистому піднятті найбільшого Державного Прапору Буковини по вулиці Воробкевича. А також, 24 серпня, в день відзначення 30-річчя Незалежності України працівники школи, взяли участь у покладанні квітів до Стіни Героїв  Небесної Сотні та урочистій частині відзначення Дня Незалежності.


 28 травня  школа привітала всіх з Днем останнього дзвоника та відпустила школярів на канікули, днем відпочинку та розваг.
Для школярів
дзвінок – це старт літніх канікул. Тож бажаємо учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу на­вчання. 


28 червня наша країна відзначає державне свято – День Конституції України. 25 років назад, а саме 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію незалежної української держави.
З цього приводу 24 травня в 9 класі відбулася інформаційна година на тему ” Конституція України – результат багатовікової історії державотворення”. Вчитель історії Гураль С.І, розповіла який складний і довгий шлях пройшла наша держава, перш ніж отримала свою власну Конституцію. У своїй розповіді вчитель охопив період від Київської Русі до прийняття нового основного закону незалежної української держави у 1996 році.     


 21 травня 2021р. учні 7, 9 класів ознайомилися з фізичними явищами природи в музеї цікавої науки Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

 


21 травня 2021р. для учнів 8-х класів організували пішохідну екскурсію вулицями міста, під час якої вони ознайомились з розвитком столиці краю, архітектурними стилями та міським середовищем минулої епохи, пам`ятками архітектури.


У рамках 6-го Глобального Тижня безпеки дорожнього руху, який у всьому світі проходить з 17 по 23 травня 2021 року в закладі відбулась низка заходів, спрямованих на  пропаганду безпеки дорожнього руху та виховання дорожньої культури серед учнів школи. Під час тижня проведено цикл виховних та інформаційних годин, профілактичних бесід, рольових і сюжетних ігор на тему дотримання правил дорожнього руху. 21 травня, з метою запобігання травматизму в наслідок дорожньо-транспортних пригод проведено єдиний національний урок “Безпечна дорога додому”


         Вишиванка є символом краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. Сьогодні День вишиванки не національне свято, а всесвітнє.

Вчителі та учні закладу доличилися до святкування ювілейного 15-річчного Всесвітнього Дня Вишиванки.

Я вишию сорочку кольорову
Й по білім світі гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову
І щастя світле я у ній знайду.
Я – українець! Дуже гордий з цього…


        Учні 6 класу  відвідали Великодню висавку “Писанковий дивосвіт” на якій були презентовані авторські писанки працівників закладів культури нашого міста та велетенська Диво-писанка.


      13 травня відбулася екскурсія в Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича під час якої учні 6 класу змогли помилуватися красою природи. Протягом екскурсії здобувачі освіти отримали можливість побачити як цвітуть тюльпани, нарциси, магнолії та рододендрони. Учням було цікаво дізналися про історію виникнення Ботанічного саду, якому вже 140 років, у ньому росте понад 900 видів рослин. Серед них тюльпанове дерево, барбарис та їстівний каштан.


 14 травня 2021р. відбувся шкільний відбір дитячих малюнків на Всеукраїнський конкурс “Я – дитина! Я малюю!“. Педагогами підібрані цікаві тематичні сюжети для дітей, роботи виконані у різних техніках.


   13 травня 2021р. вихователі ГПД організували пізнавальну екскурсію до алеї сакур для учнів 7-9 класів, де діти мали змогу помилуватися рожевим цвітінням японської вишні.


12 травня 2021р. відбувся Єдиний День цивільного захисту. У закладі проведено навчальну евакуацію з виводу  усіх учасників освітнього процесу у безпечну зону.

 


07.05.2021р з квітами в руках на шкільному подвір’ї зібралась вся шкільна родина для відзначення Дня пам’яті та примирення.

     Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять-це наша совість, біль і наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, памяті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна та нинішній неоголошенній війні присвячена святкова лінійка в закладі. Зворушила серця присутніх вокально-хореографічна композиція “НАМ ПОТРІБЕН МИР“. Учні своїм виступом нагадали по героїчне минуле та про мирне небо над землею, адже мир потрібен всім і дорослим і малим. Завершилась лінійка вшануванням пам яті та покладанням квітів загиблим героям.  На завершення лінійки рядочки цього вірша поєднали в собі прагнення усіх школярів:      

Голубко біла, ти лети у світ,

Хай буде мир у небі голубому!

Неси всім щастя, передай привіт

Усім народам, людові земному…..


    В закладі була проведена декада творчості, під час якої учні на уроках швейної справи, декоративно-ужиткового мистецтва та столярної справи виготовляли вироби присвячені до свята Великодня. Підсумком цієї декади була проведена виставка дитячих робіт. Мета цього заходу – формування інтересу до українського народного мистецтва, поваги до культурної спадщини України та її традицій.


   На базі закладу освіти розпочався проєкт “Англійська для дітей з інклюзією”.Впродовж місяця, двічі на тиждень, викладачі школи Learn&Go викладають англійську для учнів закладу. Діти займаються у  різновікових групах. 

Медіаплатформа «Шпальта» в Instagram_ «У Чернівцях започаткували новий інклюзивний проєкт – англійська для дітей з особливими освітніми потребами ? На волонтерських засадах…»


  Наближається головне православне свято – Великдень. Учні закладу ретельно готувалися до цієї події, виготовляючи в різних техніках Великодню писанку (аплікація, малюнок, витинанка, декупаж, сторцування, напівоб’ємні роботи  з пластиліну, крашанки) та  долучилися до участі в обласній  акції #ВихованняБуковини #ПиcанкаChallenge2021 


Учні 3-К класу також приєдналися до акції по виготовленню писанок #ВихованняБуковини #ПиcанкаChallenge2021 


   

      Учні 7 класу  підтримали акцію “Великодня писанка” своїми роботами, які були виконані у техніці витинанка. Представлені роботи презентували на виставці.


Учні 3-Б класу виготовили  Пасхальну композицію  “Тарілочка”. А також зробили колективну роботу по виготовленню Великодньої композиції – «Великоднє деревце з писанками».


Час карантину вніс зміни у життя кожного. Також це стало чудовою нагодою проводити більше часу з родиною та зануритися у традиції предків. Тому, у передчас Великодня учні 6 класу взяли участь у акції #ВихованняБуковини #ПисанкаChallenge2021 .


 2 квітня відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму

Інформація для педагогів та батьків

Презентація


Тиждень безпечної поведінки в цифровому просторі

Презентація

Презентація 2 

РЕКОМЕНДАЦІЇ  ПСИХОЛОГА

Інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки дітей в цифровому просторі

          Комунікації у віртуальному просторі мають свої особливості, так як є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Але безконтрольне їх використання несе ризики здоров’ю, нормальному розвитку та благополуччю дітей, зокрема:

  • Контактні ризики (сексуальні експлуатації, розбещення (грумінг), вербування дітей для вчинення злочинних дій, або для цілей торгівлі людьми);
  • Ризики поведінки (залякування, переслідування, розповсюдження/оприлюднення без отримання відповідної згоди сексуальних зображень, шантаж, висловлювання ненависті);
  • Ризики для здоров’я (надмірне використання призводить до позбавлення сну, фізичному та емоційному виснаженню дитини);

Так, однією з розваг підлітків в соціальних мережах, які за умови відсутності певних відповідних компетентностей безпечної поведінки в цифровому просторі можуть призвести до непоправної шкоди здоров’ю та життю дитини, стали інтернет – челенджі та групи смерті.

Челендж (від англ. Chellenge) – короткий інтернет ролик в якому блогер/учасник виконує певне завдання на відеокамеру, розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити.

Найбільш небезпечними останнім часом стали наступні екстремальні челенджі:

  • «вогняний челендж»;
  • «падіння в стрибку»;
  • «отруєння таблетками або капсулами для прання»;
  • «суіцидальний челендж «Момо»;
  • «задушення, втрата свідомості»;
  • «вистрибування з автомобіля» тощо;

З огляду на вищезазначене необхідно формувати компетенції дітей, батьків, педагогічних працівників щодо безпечної поведінки в цифровому просторі.

Для залучення батьків та їх інформування, наш заклад – КЗ « Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» використовує дошки оголошень для батьків, телефонний зв’язок, сайт закладу тощо.

Для комунікації з батьками щодо безпечної поведінки дитини в цифровому середовищі важливо звернути увагу на наступні поради:

  • Говорити з дитиною про безпеку в інтернеті. Найперше варто обговорювати з дитиною специфіку використання інтернету в повсякденному житті;
  • Будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною, підтримувати спілкування з дитиною. Бути щирими та зацікавленими при спілкуванні з дитиною. Давати поради та прислуховуватись до думки дитини. Дитина має відчувати, що дорослий поруч і готовий допомогти;
  • Разом з дитиною переглядати матеріали, якими цікавиться та захоплюється дитина. Це допоможе краще зрозуміти інтереси, захоплення дитини, та причини такого вибору;
  • Підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальним за нього. Приводити приклади моделей поведінки з негативним досвідом в інтернеті;
  • Заохочувати користуватись гаджетами в зонах видимості дорослих. Це дозволить тримати на контролі коло контактів дитини в інтернеті через телефон, планшет, ігрову приставку або інший пристрій, підключений до інтернету;
  • Встановлювати часові межі користування гаджетами для оптимізації вільного часу;
  • Бути уважними до змін поведінки дитини, особливо до проявів страху, стурбованості, порушення сну або апетиту дитини. Контролювати з ким дитина контактує в інтернеті. Бути уважними до психологічного стану дитини.
  • Використовувати програмне забезпечення на пристроях, якими користується дитина, яке обмежує її доступ до сумнівного або небажаного контенту. Переглядати електронні журнали відвідувань сайтів на гаджетах, що використовує дитина для «сьорфінгу» в інтернеті.   

 

У разі виявлення, що дитина стала нервовою, схильною до проявів насильства,  перебуває у тривожному стані або піддається зовнішньому негативному впливу та маніпуляціям в цифровому просторі, варто одразу звернутись до поліції, психолога або соціального педагога школи.

Кваліфіковану психологічну допомогу та підтримку можна отримати за телефоном 0505372777.

Також важливо, щоб педагоги школи, постійно спілкуючись з батьками учнів, акцентували їх увагу на важливість безпечної поведінки в цифровому середовищі їх дітей.  

 


21 березня -Всесвітній день людей з синдромом Дауна


   18 березня 2021р. в КЗ “Чернівецька спеціальна ЗОШ 3” в онлайн-режимі пройшло засідання атестаційної комісії.
На підставі рішення атестаційної комісії навчального закладу (протокол № 4 від 18 березня 2021 р.):
1. підтвердити відповідність займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст І категорії»:
– Семенюк К. Д. – вчителю індивідуального навчання;
2. підтвердити відповідність займаній посаді та присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії»:
-Любківському В. І. – вчителю трудового навчання;
3. підтвердити відповідність займаній посаді та присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»:
– Ступарику М. К. – вчителю трудового навчання.
Порушити клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації:
1. про присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»:
– Єрміловій Л. М. – вчителю-дефектологу;
– Луців Т. С. – вчителю початкових класів.
2. про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії»:
– Стасюк М. І. – вчителю-дефектологу;
– Бурлаці М. В. – вчителю трудового навчання ;
– Гавриленко Т. М. – вчителю математики;
– Шведюк Г. П. – вчителю початкових класів.
3. про присвоєння педагогічного звання «старший вчитель»:
– Бурлаці М. В. – вчителю трудового навчання ;
– Гавриленко Т. М. – вчителю математики;
– Шведюк Г. П. – вчителю початкових класів.


ТАРАС ШЕВЧЕНКО:

книжкова виставка з нагоди 207-ої річниці від дня народження

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного генія, патріота України, великого її сина – Тараса Григоровича Шевченка.

На знак шани та поваги до Великого Кобзаря в бібліотеці школи представлено книжково-ілюстративну виставку «Тарас Шевченко – геній і слава України», присвячену 207-ій річниці від дня його народження.

Представлені на ній матеріали розповідають про життя і творчість великого поета, розкривають його багатогранну особистість, розповідають як сходила поетична зоря Т.Шевченка – генія, поета, драматурга, художника, пророка, що відкрив світові буття українців.

Також на виставці представлені «Кобзарі» різних видавництв та років видань, цікавим та унікальним є видання 1964 року. Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря».

Т.Шевченко – сакральна постать для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців. Його голос і патріотичний дух живуть поміж нас, він став національним символом українства, а його твори є приводом для пробудження та зміцнення рівня національної самосвідомості.

Сьогодні, в буремний, неспокійний час, нам, можливо, як ніколи потрібні сила духу Шевченка, його незламна віра в те, що «буде правда між людьми», потрібне його віще слово. Бачимо, що Шевченко, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими відвертими і прихованими ворогами.

Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе.


З нагоди 207-річниці від дня народження та 160-ї річниці від дня смерті  Тараса Григоровича Шевченка педагогічний колектив та учні нашої школи вшановують пам’ять поета

    День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

    Щорічно, 9 та 10 березня у КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа №3» проходять Шевченківські дні. Не став винятком і цей рік, хоча карантинні обмеження внесли свої корективи, але не стали на заваді щодо вшанування пам’яті українського генія, «національного пророка» Т. Г. Шевченка. Заходи проходили у незвичному для всіх нас форматі, а саме: вихованці КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа №3» разом зі своїми педагогами влаштували онлайн-мандрівку сторінками творчості великого поета, закріпили свої, раніше набуті знання про те, що Тарас Шевченко не тільки поет, а й художник. Учні старших класів в онлайн-режимі зачитували вірші Т. Шевченка зі збірки «Кобзар», переглянули презентацію, підготовлену вчителями української мови та літератури.

Презентація


ЛЕСЯ УКРАЇНКА: книжкова виставка з нагоди

150-річчя з Дня народження

Так! я буду крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Буду жити! Геть, думи сумні!

 

Так, вона вміла крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні…

25 лютого вся Україна відзначала 150 річницю з дня народження геніальної поетеси Лесі Українки. Силою таланту і духу, вона навчилась приборкувати нестерпний фізичний біль, а її гостре як криця слово, гартує волю і характер українців в часи тяжких випробувань.

До пам’ятної дати, у бібліотеці представлено книжково-ілюстративну виставку ,“Славна дочка українського народу” на якій представлено твори та матеріали про життя і діяльність поетеси.


Місячник благоустрою


Учні школи долучилися до участі у щорічній тихій акції “Ангели пам’яті” з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

 


«Кохання – одне з піднесених , шляхетних і прекрасних почуттів! Без нього наше життя неможливе!»

      Уже за традицією  стало в нашій школі написання та виготовлення листівок-валентинок з привітаннями та найкращим побажаннями для людей небайдужих серцю.

Протягом дня в школі панувала атмосфера любові та  чарівності .                                                                                                                

   Вітаємо всіх з Днем Закоханих!
Кохайте і будьте коханими!!!

А на додаток наші фото з святкування Дня Валентина:


      10 листопада 2021 року на базі 7 класу була проведена відкрита інформаціно-виховна година «Безпечний інтернет». Учні мали змогу дізнатися про основні правила користування інтернетом. А також повторити правила безпечної роботи з всесвітньою мережею. В кінці бесіди учні отримали пам’ятку «Правила безпечного користування інтернетом». Провів бесіду вчитель інформатики Іліка Р.В.


      Виготовлення годівничок для годування пташок в зимовий період учнями 9 класу.
Вчитель: Михайло Климочив Ступарик


День Соборності  та День пам’яті героїв Крут

На світі багато чудових країн,

мені наймиліша, найкраща країна,

яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,

безсмертна моя Україна

 

Відповідно до плану роботу книжкового клубу «Книголюб» з учнями 7, 8 та 9  класів проведено тематичну бесіду «З Україною в серці. Історичний січень» з метою виховання у молоді поваги до історичного минулого українського народу, а також донести до учнів ідеї соборності та суверенності держави.

В медіатеці школи учні переглянули мультимедійну презентацію та здійснили мандрівку в минуле сторінками трагічної історії нашого народу. З неї вони дізналися про історичне значення Соборності, про молодих студентів, які захищали Україну від російських загарбників, про бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Учні мали змогу переглянути книжкову виставку “Пам’ятаємо героїв Крут”, на якій був представлений портрет учасника бою під Крутами, нашого земляка, уродженця с.Самушин Заставнівського району Спринжината Крисантія.

       Під час розповіді про славні та водночас трагічні сторінки нашої історії бібліотекарем було проведено паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО і наголошено на необхідності згуртованості народу України, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора.

 

Бібліотекар, керівник клубу      Г.В. Бойко


«Здоровий спосіб життя»

 

Хто здоровий – той сміється

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини

Це ж чудово для людини.

 

Під таким девізом були проведені профілактичні бесіди з учнями третього, п’ятого та шостого класів.  

З метою формування здорового способу життя, виховання в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я в рамках роботи книжкового клубу «Книголюб» з 13 по 15 січня 2021 року відбулись заняття на тему «Твоє здоров’я у твоїх руках».

В медіатеці школи учні могли переглянули мультимедійну презентацію. З неї вони дізналися про основні принципи та закономірності життєдіяльності людини, поглибили свої знання про шкідливі звички та їх вплив на здоров‘я.

      Переглянувши мульт–колаж про «Здоровий спосіб життя» та пройшовши «Загадковий марафон», учні узагальнили інформацію про здоров’я людини.

Учні активно висловлювали свої думки, пропозиції, дізнались нову корисну інформацію та висловили бажання вести здоровий спосіб життя.

 

                                                  Бібліотекар, керівник клубу      Г.В. Бойко


   19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Цей день є одним із найочікуваніших, найулюбленіших та найшанованіших у році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими.

      На свято Миколая чекають тисячі українських малюків, адже, окрім подарунків, він приносить в кожну оселю радість, надію та любов. Кожна дитина цими днями найбільше чекає Святого Миколая, який щедро дарує кожному віру у здійснення найзаповітніших мрій, закладає в дитячі душі світлі почуття доброти, радості і втіхи.

Вже стало гарною традицією проводити святкові заходи для дітей, які потребують особливої уваги. Саме тому, в Чернівецькому Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ заздалегідь приймали листи до Миколая від дітей Чернівецької спеціальної загальноосвітної школи №3. А 20 грудня учні нашої школи на чолі з директором школи О.М.Добржанською завітали до храму на зустріч із святим Миколаєм. .

На початку вісім янголів віршами та катехитичними загадками підготовляли малечу до зустрічі святого гостя. Благословив свято Владика Йосафат (Мощич), побажав усім присутнім родинного затишку, здоров’я, успіхів у навчанні, наснаги та якнайбільше радісних моментів у житті, а також любов та турботу. А Святий Миколай вручив 20-ом діткам закладу адресні цінні подарунки, які на листи учнів організували о. Валерій Сиротюк та п. Оксана Сиротюк, а меценатами стали прихожани храму, які здійснили мрії дітей.  Відчуваючи теплу атмосферу у святому храмі, учні були не лише глядачами, а й учасниками свята і переконались, що дива трапляються.

          Адміністрація КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» дякує Владиці Йосафату, священикам, парафіянам храму та тим родинам, які стали помічниками Чудотворця та здійснили дитячі мрії.


До нас у школу завітав Святий Миколай!

       Напередодні Дня Святого Миколая представники Чернівецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області відвідали вихованців КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа № 3».

      Саме якраз тоді,  у актовій залі відбувалося невеличке святкове дійство, приурочене Дню Святого Миколая. Працівники Ювінальної поліції  привітали  учнів школи та подарували різні смаколики, фрукти та солодощі.

       Усі були приємно вражені людською теплотою та увагою до них, дякували благодійникам за радісні моменти в переддень чарівного свята.

 

 

 

 


Для учнів  КЗ “Чернівецька спеціальна ЗОШ №3”  в медіатеці закладу було організувано  захід до Дня Святого Миколая Чернівецькою обласною бібліотекою в онлайн-режимі.   


 Насичений подіями 2020 рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. День святого Миколая – довгоочікуваний день зустрічі з мріями та подарунками.

Є свято гарне в Україні

Є свято казки чарівне

Що Миколай в своїй ряднині

Слухняним ласощі несе

Це свято раз буває в році

Воно нікого не мине

Бо Миколай святи й із неба

В оселю кожну зазирне.

 16 грудня 2020 року в рамках роботи книжкового клубу «Книголюб» відбулось заняття присвячене відзначенню чарівного свята – Дня святого Миколая.


11 грудня 2020р. в КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» був проведений майстер-клас «Виготовлення новорічного віночка».

Бурлака М.В., вчитель трудового навчання коротко ознайомила дітей з історією Новорічного вінка – символу «очікування народження Христа». Розповіла про різні види віночків та різноманітність матеріалів, з яких їх можна виготовляти. Розповідь супроводжувалась цікавою презентацією.

Віночки були виготовлені з фатину. Кожен учасник мав змогу обрати колір матеріалу та оздоблення.

Всі новорічні віночки були індивідуальні та неповторні. Штучний та натуральний декор додав яскравості: жолуді, шишки, намистинки, гілочки сосни тощо.

Тепер різдвяний вінок учнів – чудова прикраса для новорічного інтер`єру та водночас оберіг для всієї родини.


10 грудня, в рамках декади правових знань, вчителем історії Гураль С.І. була проведена інформаційна година “Право на охорону здоров’я”, приурочена до Міжнародного дня прав людини.

Учні старших класів поповнили свої знання щодо галузі охорони здоров’я в нашій країні. Вони дізналися, що у збереженні здоров’я зацікавлені не тільки окремі люди, а й держава і суспільство загалом. На занятті детально розглянули статті 49 і 50 Конституції України, які роз’яснюють права громадян щодо охорони їх здоров’я та  познайомились з іншими законами України, які юридично гарантують це право. Під час заняття діти згадували прислів’я, вислови, розгадували загадки про здоров’я та повторили основні правила безпеки і поведінки під час пандемії, що на даному етапі є надзвичайно  актуальним.

З презентацією можете ознайомитись за посиланням:

Право на охорону здоров`я


Сьогодні відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю

      Його було засновано 1992 року Генеральною Асамблеєю ООН.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році і названа “Десятиліттям людей з інвалідністю”.

    Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Було розроблено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю. Зокрема: «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові документи.

       Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. Не можна не відзначити, що ті заходи, які були вжиті з боку офіційних державних структур багатьох країн, громадських організацій і громадянської позиції не байдужих до проблем інвалідів людей, принесли в нашу цивілізацію ті ноти надії, які раніше просто ігнорувалися. В кінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік. Час, у який наше суспільство постаралося дати собі відповідь, знайти себе в цій проблемі. Результати цього пошуку дали позитивні результати. Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер.

     У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідності людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність – це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.


Учні школи долучились до проведення благодійної акції зі створення дитячого малюнка “Як я люблю Батьківщину” з нагоди 29-ї річниці Збройних Сил України.

Переглянути відео можна за посиланням:

Благодійна акція “Як я люблю Батьківщину”


Любківський В.І., вчитель малярно-штукатурної справи провів урок на тему “Механізація штукатурних робіт.Бетонозмішувач”.

Бетонозмішувач — бетоноробна машина для готування бетонної суміші механічним змішуванням цементу, води, піску і гравію (або щебеню). Бетонозмішувачі бувають періодичної і безперервної дії, із змішуванням при вільному падінні матеріалів та з примусовим змішуванням, стаціонарні і пересувні.
Бетонозмішувач – будівельна машина, призначена для приготування бетонних сумішей.
       За принципом дії розрізняють наступні типи бетонозмішувачів:
– гравітаційні бетонозмішувачі працюють за рахунок принципу гравітаційного падіння суміші (під дією сили тяжіння) в барабані. В такому барабані нерухомо закріплені лопатки, які не дозволяють компонентам ковзати по стінках при обертанні, цим самим і забезпечується перемішування. Гравітаційні бетонозмішувачі застосовуються, в основному, як невеликі пересувні бетономішалки. Їх перевагою є можливість перемішування будь-яких інших сипучих продуктів. Серед бетонозмішувачів гравітаційного типу змішування найбільшим обсягом, які випускаються, явлются зазвичай автобетонозмішувачі, які поєднують функцію транспортування бетонної суміші і її одночасного змішування.
      -Бетонозмішувачі примусової дії мають нерухомий барабан і робочі лопаті, які обертаються, з допомогою яких і відбувається перемішування. Бетонозмішувач примусового типу дії дозволяє готувати бетонні суміші більш однорідні за складом і більш високої якості. Внаслідок цього примусові бетонозмішувачі застосовуються в основному в складі блоків змішувачів, бетонних вузлів, бетонозаводів.
       По можливості пересування бетонозмішувачі бувають:
– мобільні бетонозмішувачі;
– стаціонарні – в таких бетонозмішувачах більша продуктивність, ніж в мобільних.

Бетонозмішувач пересувний

Автомобільний бетонозмішувач


Алгоритм дії не ідеальних, а хороших батьків. Як виростити дитину і себе щасливими

      Головний підступ, з яким стикаються абсолютно всі батьки, які за своєю природою не можуть не турбуватися за щастя дитини, — те, що ваша дитина в будь-якому випадку буде на вас ображатися і вважати, що ви зіпсували хоча б частину її життя. Це цілком природно, необхідно, так само, як і позитивно-агресивні почуття, які ви напевно відчуваєте до своїх близьких, в цьому немає великої трагедії. Але тиск, який сьогодні відчувають батьки — від суспільства, культури, став колосально високим за останні роки. Сьогодні існує така кількість знань, оцінок, думок, що батьки стоять перед дилемою — або вони виховають дитину правильно, або вона виросте хворою.
Кожен з нас всередині має якусь нестачу, і це норма, ми завжди чогось потребуємо. Це зернятко, на якому починає паразитувати агресивна соціальна норма: якщо ти сама не доростаєш, то і дитини не виростиш, понівечиш її. Якщо ви не годуєте дитину до двох років — ви мати-єхидна. Якщо годуєте після трьох років — точно так само, тому що ви калічите її сексуальність і травмуєте психіку. Якщо ви рано йдете на роботу — ви зрадниця. Якщо не йдете — ви позбавляєте дитину соціального оточення. Як же розібратися в тому, що робити, щоб дитина росла і відчувала себе щасливою?
                                                     Фігура дорослого
         Перш за все, дитині потрібні дорослі, адекватні батьки або дорослі, які заміщають батьківські фігури, адже не у кожного буває ситуація, коли є і мама, і тато. Завдання кожного з батьків — забезпечити головну можливість дитині — бути в безпеці. Безпека — відчуття того, що дитина може розраховувати на те, що кожна з її фізичних, анатомічних, емоційних, психогігієнічних потреб буде задоволена.
                                                    Виховання почуттів
         Якщо міміка мами чи тата, вихователя, спотворена розчаруванням, подивом, і в цілому обличчя не висловлює нічого, то для дитини це практично смерть. Емоційна смерть. Дуже важливо, щоб обличчя батьків були емоційні, інакше дитина росте з двома крайніми симптоматиками — або постійна тривожність, яка отруює її життя, адже вона постійно намагається зрозуміти, як до неї ставляться батьки, або у дитини з’являється вивчена безпорадність, вона розуміє — що б вона не робила, як би себе не поводила, не буде ніякої реакції, і вона не є емоційною цінністю для людей, від яких фізично залежить її життя.
Щоб дитина виросла щасливою і впевненою у собі, їй потрібні тренажери — а це лиця, модуляції голосу батьків. За допомогою мовного апарату батьків, дитина повинна оволодіти світом, завдяки всьому тому, чим наділені ви й з чим вже вмієте справлятися. Прочитати дитині казку своїм голосом, охати та ахати від її оповідань, аплодувати та захоплюватися її безглуздими вчинками — весь цей цирк і карнавал дитині необхідний, і ніколи не пізно його дограти, якщо ви раніше цього не робили. Ми можемо судити по собі — хіба нам не приємно, коли близькі радіють нашим успіхам? Ця реакція нам необхідна до кінця наших днів.
                                                        Чесні емоції
        Дитині не завжди вдається розпізнати, що відбувається з дорослим, коли він засмучений. Що заважає сказати: «Ти знаєш, я страшенно засмучена, мені потрібно десять хвилин, я вип’ю кави, я приведу себе в порядок, і ми продовжимо»?. Так дитина набуває досвід і знання, що у дорослих є почуття, і, відповідно, у них є право бути засмученим, а не говорити, що цих почуттів немає. Інакше ми ростимо шизофренію у дітей, коли вони бачать мамине сумне обличчя, і водночас їм кажуть, що все в порядку. Дитині говорять, що її будуть завжди приймати, а коли мама приводить її на співбесіду в школу, то часто стає на бік вчительки-психопатки. І дитина відчуває колосальну зраду. Набагато чесніше робити помилки, говорити, що неправий, і намагатися виправляти їх. Важливо свої емоції знати, розпізнавати та називати їх. Якщо дитина запитує, що ж з мамою, важливо хвалити її — за те, що вона змогла розпізнати її емоцію, і говорити, що це коли-небудь закінчиться. Для дитини життєво важливо, коли вона знає, що добре чи погане – звичайно.
                                                 Підстава на почуття
         Більшість батьків просто забороняють, припиняють можливість дитини висловлювати агресію, плач. Але їй потрібно бути засмученою, агресивною, битися, а потім поступово навчитися втихомирювати цього дракона і дружити з ним. Це процес, він не відбувається миттєво. Другий тип — заохочувальний, обіцянку купити цукерку, щоб дитина не плакала. Третій тип — істероїдний припадок, коли батько взагалі не знає, як реагувати, і починає кричати, заохочувати, тікати, і це теж нездорово, тому що генератор випадкових емоцій незрозумілий для дитини. Нормальний тип реакції — визнати, що почуття дитини мають підставу, і назвати їх, сказати: «Як же тобі боляче!». Це нормально — дати людині досвід вираження почуттів.
         Варто подумати, коли ми ростимо, плекаємо чи травмуємо наших дітей, чому ми так прагнемо, щоб усі їхні реакції вписувалися в наші уявлення про наш комфорт? Цього бути не може. Люди, що живуть на одному просторі, досить скоро починають дратувати один одного — і ми дратуємо дітей, як і вони нас. Ми змушені з ними бути досить довго, багато і часто, потрібно просто визнавати своє роздратування.
                                      АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ БАТЬКІВ:
       Якщо виникає агресія, не потрібно автоматично вважати, що ви погана мати та відчуваєте погані почуття.
Потрібно усвідомлювати, що не буває поганих і хороших почуттів — бувають почуття, які я переживаю важко, як неприємні, і почуття, які я переживаю, як приємні.
         Я жива людина, я злюся і дратуюся. Ти мене дратуєш, тому що я втомлена, я жива, і змушена знижувати свій інтелект до твого рівня. Тобі два роки, а мені 30, і це нормально, що я не хочу весь час з тобою грати.
Дитина вимагає своє законне, і мама повинна піклуватися про неї, але не зобов’язана відчувати при цьому вселенську радість, бо вона відсуває свої базові потреби, щоб задовольняти потреби дитини.
         Паличка-виручалочка для всіх мам — знання того, що це звичайно. Можна зробити татуювання — це пройде, ви знову будете спати, до вас повернеться хоча б частина вашого тіла.
Абсолютно нормально ізолювати себе і зняти першу хвилю агресії, наприклад, піти в ванну, сунути голову або руки в воду.
Можливість бути щасливим — це не приручити або змусити замовкнути свою внутрішню віолончель. Важливо опанувати навиком гри на цьому інструменті, так чи інакше маневрувати з почуттями у нас всередині. Вирощуючи дітей, ми усвідомлюємо, що ми музиканти, а вони — музичний інструмент, і в майбутньому самі музиканти. У них вже є свій музичний інструмент під назвою «психіка», і опанувати психічними навичками, можливістю бути щасливим — не означає, ніколи не відчувати поганих емоцій, ніколи не засмучуватися або злитися. Важливо вміти бути різним, не вважати себе поганою через те, що ви зараз сердитесь. Важливо усвідомлювати свої порушення розумових процесів, які відбуваються поруч з дитиною. Під час вагітності відбувається підготовка до того, що ми довгий час будемо поруч з маленькою людиною. І важливо перестати боятися, що ми неідеальні батьки, бо найгірше, що ми можемо зробити для наших дітей — бути ідеальними.


Насильство та жорстоке поводження у дітей

Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної і моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням загальнолюдських цінностей. На цьому фоні є актуальною проблема насильства в сім’ї та суспільстві.

Соціальні наслідки жорстокого поводження з дітьми виявляються одночасно: шкода для жертви і для суспільства.

Діти, які пережили будь який вид насильства, відчувають труднощі соціалізації; у них порушені зв’язки з дорослими, немає відповідних навичок спілкування з однолітками, вони не мають достатнього рівня знань і ерудиції, щоб завоювати авторитет у школі тощо. Вирішення своїх проблем жертви насильства знаходять у кримінальному, асоціальному середовищі, а це часто пов’язано з  формуванням у них пристрасті до алкоголю, наркотиків, вони починають красти і здійснювати інші протиправні дії.

Будб який вид насильства формує у дітей і підлітків такі особистісні й поведінкові особливості, які роблять їх малопривабливими і навіть небезпечними для суспільства.

Які ж суспільні втрати від насильства над ними? Це, насамперед втрати людських життів у результаті вбивств дітей і підлітків, їхніх самогубств, це втрати продуктивних членів суспільства в наслідок порушення психологічного та фізичного здоров’я, низького освітнього і професійного рівня, кримінальна поведінка. Це втрати молодих батьків, здатних виховати здорових у фізичному і моральному сенсі дітей. Це відтворення жорстокості в суспільстві, оскільки колишні жертви самі часто вчинять насильство до слабших.

Антипод насильства і жорстокого ставлення  – це толерантність, яка необхідна для спілкування, співжиття і спільної діяльності, що є основною формою культури ладу в сім’ї, громаді, суспільстві.

Основою толерантності є прийняття людини такою як вона є. Коли запитуєш батьків, якою вони хочуть бачити свою дитину, ті відповідають : розумною, чесною, здоровою, успішною. Але якщо дитина є хворою чи менш розумною, чи будуть вони її менше любити? Дитини в сім’ї повинна бути щасливою. Родина має бути «колискою демократії», а не жертвою насильства.

Важливим є усвідомлення, що ідеальних дітей не існує. Для усвідомлення цього достатньо намалювати портрет, чи розділити аркуш паперу на дві половини для написання позитивних і негативних рис її характеру.

 


Для 2-А класу Луців Т.С. з математики провела урок на тему: “Склад чисел в межах 10. Розв`язування прикладів”.

Посилання на презентацію:

Склад чисел в межах 10


Любківський В.І. підготував для учнів 8-Б класу з малярно-штукатурної справи урок на тему:“Підготування поверхні до фарбування”. 

70% успіху при фарбуванні поверхні залежить від якості підготовки поверхні перед фарбуванням.
У початковій стадії будь-якого процесу фарбування, проводиться попередня обробка поверхні. Це самий трудомісткий і тривалий процес, якому часто не приділяють належної уваги, однак він є необхідною умовою отримання якісного покриття.Кінцевий результат забарвлення і експлуатація покриття багато в чому залежать від старанності, з якою була проведена підготовка поверхні, мета якої – зробити поверхню якомога більш рівною і гладкою, забезпечуючи тим самим гладке і рівне фінішне покриття.
Послідовність операцій:
1. Видалення неміцної штукатурки, фарби, що відшарувалася, вапняних покриттів.
2. Видалення жирових, пилових та інших забруднень.
3. Шпаклювання тріщин, вирівнювання поверхні шпаклівкою.
4. Шліфування.
5. Ґрунтування.

1. В першу чергу, поверхню необхідно прочистити або згладити спочатку пемзою, потім шліфувальною шкуркою. Поверхня, що очищується повинна бути сухою, очищення проводимо круговими рухами.

2. Другий етап: ґрунтування поверхні. Ґрунтовка зміцнює пухку поверхню, вирівнює її поглинаючу здатність, покращує зчеплення з основою і подальшим оздоблювальним матеріалом. В цьому випадку добре використовувати ґрунтовку глибокого проникнення «SuperBase» ТМ «Farbex».

3. Наступний етап: шпаклювання тріщин та вирівнювання поверхні. Всі тріщини, нерівності згладжуємо за допомогою шпаклівки. Після повного висихання шпаклівки, поверхню необхідно зашліфувати до гладкої поверхні, видалити шліфувальний пил.

4. Фарби дуже не люблять пил (а на зашліфованих поверхнях пилу більш ніж достатньо), тому завершальний етап підготовки – знепилювання, для цього можна скористатися щітками або вологою ганчіркою.

5. Далі поверхню знову ґрунтуємо. Повторне ґрунтування проводиться з метою поліпшення зчеплення (адгезії) з подальшим лакофарбовим матеріалом, а також зв’язування пилу після шліфування.

6. Завершальний етап підготовки оштукатурених поверхонь – ґрунтування. Ґрунтують поверхню для того, щоб створити однорідну здатність пофарбованої поверхні вбирати вологу і зменшити витрату фарби, застосовуючи для цього ґрунтовку на водно-дисперсійній основі.


Бурлака Мар`яна Вікторівна, вчитель трудового навчання провела для учнів 7 класу урок “Виготовлення фартуха“, для учнів 8 класу  “Історія виникнення спідниці” та “Оздоблення спідниці“.

Ознайомитись з частинками цікавих уроків можете за посиланнями:

Виготовлення фартуха

Історія виникнення спідниці

Оздоблення спідниці


21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Вчитель історії, Світлана Іванівна поділилася з учнями історією виникнення та значення цього свята для українців. 


В 3-А класі з української мови Шведюк Г.П. задала учням цікаве завдання:  переглянути відео О. Золочевської “Чемні слова”  та записати у зошиті слова ввічливості.

З предмету читання учні прослухали казку В.Сухомлинського “Ледача подушка”, після чого її читали.


Каруценко А.Я.  ділиться частинкою проведеного уроку у 8-А класі   з української мови ” Прості і складні числівники“. А також двома презентаціями з розвитку мовлення.

За посиланням:

Прості і складні числівники

Артикуляційна гімнастика

Від гри до правильної вимови


Луців Т.С. в 2-А класі провела урок на тему “Правила безпечної поведінки на уроці трудового навчання“. Навчила як поводитись з ножицями, клеєм та предметами, що можуть зашкодити.


  Любківський В.І. в 4 класі провів урок на тему “Що таке полімерна глина і як з нею працювати”. З частиною цього уроку можете ознайомитись нижче.

Полімерна глина – це пластична маса, що нагадує пластилін. Пластичність цього матеріалу надають пластифікатори. При нагріванні вони повністю вбираються. При цьому виріб втрачає властивість змінювати свою форму, стає твердим.
Полімерна глина має свою другу назву – пластика. Розрізняють два види пластики: термопластика і самозастигаюча пластика.
З термопластики можна виліпити все, що забажаєш, від дрібних «ювелірних» виробів до великих розмірів скульптур. Даний вид пластики вимагає термічну обробку.
Назва «самозастигаюча пластика» відповідає сама за себе.
На відміну від звичайної глини, полімерна глина має величезну кількість кольорів. А це дає змогу використовувати різні види технік. Кожна з них цікава і складна.

Перший крок в ліпленні – необхідно розімяти глину руками. Вiд нагрiвання вона стає більш пластичною, більш придатною до ліплення. Для того, щоб надати твердості виробу після ліплення його необхідно запекти в духовці протягом 10-15 хв при температурі 100-130 °С

     Після термічної обробки  готовий виріб можна шліфувати або фарбувати.


У 8-А класі Бурлакою Мар`яною Вікторівною був проведений урок із трудового навчання “Обробка верхнього зрізу спідниці”. Презентація, яка була представлена учням на уроці за посиланням – Обробка спідниці.


16 жовтня був проведений урок з столярної справи, направлений на закріплення практичних навичок роботи учнів з столярною ножівкою, лучковою пилкою за дотриманням правил безпеки.

 Учні удосконалили навички випилювання криволінійних ліній згідно розмітки, обпилювання виробу напилками, зачищення виробу.

Кращі вироби були відзначені вчителем під час підсумку уроку.


Фартух на поясі. Обробка накладної кишені

 16 жовтня в КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» був проведений відкритий урок з трудового навчання у 7 класі на тему: «Фартух на поясі. Обробка накладної кишені», вчитель Бурлака М.В.

Урок розпочався з організації учнів. На початку уроку була проведена гра-розминка «Підбери одяг».  Учні чітко відповідали на запитання вчителя, щодо повторення попередньої теми. Діти мали змогу переглянути цікаву презентацію «Фартух- елемент національного українського одягу».

Урок був забезпечений дидактичним матеріалом, технологічними картами, технічними засобами навчання, що відповідало темі і меті уроку.

На уроці учні виконували практичну роботу «Обробка накладної кишені та з`єднання її з основною деталлю».

Учні показали прийоми роботи з голкою, праскою, на електричній швейній машині, з дотриманням правил техніки безпеки. Вчитель демонстрував індивідуальний підхід до кожного учня, використовував матеріально-технічне забезпечення, доступно викладав нову навчальну інформацію. У процесі всього уроку спостерігався високий рівень активності учнів, самостійність та усвідомлення дій.

В кінці уроку був проведений підсумок, виставлення оцінок та їх мотивація.



Європейський день боротьби з торгівлею людьми

     В рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 15.10.2020 в КЗ «Чернівецькій спеціальній школі №3» соціальним педагогом Мануляк А.  проведена виховна година з елементами тренінгу для учнів старшої школи на тему:

«Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина»

Мета: підвищення рівня поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми.

       Старшокласникам надана інформація про проблему торгівлі людьми в сучасному світі, з’ясувано причини торгівлі людьми, ознайомлено учнів з різними формами торгівлі людьми, розвіяно стереотипи щодо осіб які можуть стати жертвами торгівлі людьми. У формі таких настільних ігор, як «Подорожуємо світом» та «Збери валізу» діти практично розглянули перспективи, ризики та можливості виїзду за кордон. В ігровій формі закріплено отримані знання,  про ризики, а також можливості звернутись за допомогою.


 Фотофлешмоб “Дякую захисникам України”

Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків!

14 жовтня – день, який зібрав усю красу українських традицій та нашого вільного духу і подарував свято Дня захисника України, Українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці.
Наш спокій, мирне небо над головою, затишок вдома щодня оберігають тисячі людей. Це мужні військові, наші чоловіки, брати, кохані й жінки, які бережуть Батьківщину. Вітаємо Вас! 

#Дякую_Захисникам_України 

 


Подорож до країни Математики

       У 2-А класі вчителем початкових класів Луців Тетяною Степанівною було проведено відкритий урок математики Розв`язування прикладів в межах 10″

   Учні класу удосконалювали навички додавання та віднімання за допомогою Нумікону, грали в ігри з тактильною сумочкою та 6 цеглинками Лего. Відповідали на цікаві математичні завдання, розв`язували приклади та задачі. Складали будиночок з геометричних фігур за допомогою танграму.

   Діти із задоволенням виконували цікаві фізкультхвилинки, вправи для пальчиків та очей.

   

      1 жовтня у 9 класі відбувся відкритий урок із математики на тему:Додавання і віднімання в межах 10 000, який провела вчитель-дефектолог вищої категорії Стасюк М.І.

 На уроці використовувалась мультимедійна дошка з презентацією. Під час проведення уроку учні виконували різні види робіт: гра “Кодування”, усний рахунок, математичний диктант, відгадування ребусів, розв`язування прикладів та задач та дізналися цікаві факти про цифри та числа.

 

    29 вересня у 7 класі вчителем Гавриленко Т.М. було проведено відкритий урок з математики на тему:Порівняння дробів із однаковими знаменниками і різними чисельниками“.

Під час уроку учні отримали інформацію про історію виникнення звичайних дробів та їх важливість для математики. Учні продемонстрували уміння утворювати, читати, записувати звичайні дроби; розрізняти правильні і неправильні дроби, мішані числа, виконувати з ними перетворення.

В ході уроку, виконуючи завдання вчителя, діти навчились порівнювати дроби з однаковими знаменниками.

     Вчителем була створена презентація і використовувалась мультимедійна техніка та роздаткова і демонстраційна наочність.


Відео-подорож Чернівцями

30 вересня 2020 року в рамках роботи книжкового клубу «Книголюб» відбулось заняття присвячене 612-й річниці міста Чернівці, що традиційно відзначається у першу неділю жовтня.

Учні 6-го класу здійснили відео-подорож вулицями рідного міста. Діти відвідали визначні місця обласного центру, такі як Чернівецький університет ім.Ю.Федьковича, ратуша, музично-драматичний театр ім.Ольги Кобилянської, будинок-корабель та інші. Також хлопчики та дівчатка «мандрували» зеленими алеями чернівецьких парків, де «катались» на дитячих атракціонах.

Наостанок подорожі учні разом з вихователем Литвин Оксаною Ярославівною «прогулялися» вулицею Ольги Кобилянської, завітали до лялькового театру, де переглянули лялькову виставу «Не хочу бути злим».

Під час заняття було використано:

  1. презентацію з фотографіями м.Чернівці;
  2. відеофільм «Серце Буковини – Чернівці»;
  3. відеозапис лялькової вистави «Не хочу бути злим».

 

  Бібліотекар, керівник клубу  Г.В. Бойко


Свято Першого дзвоника у КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3»

Ось і промайнуло літо!

І знову двері КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3» радісно відкрились для наших учнів! День Знань — це особливе свято! Адже воно знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів на шкільній ниві.  Це зустріч з друзями і вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого.

1 вересня - День знань! | Золочів.нет

Сріблястий дзвоник всіх покликав знову

В країну Знань. Щасливих  Вам доріг!

Привітання учнів закладу освіти з Днем знань


З Днем захисту дітей

 

 Історія виникнення свята Дня захисту дітей

2.Вікторина-гра “Цікаве літо”

3. Майстер-клас по виготовленню об`ємної аплікації з паперу “Пташка”

 

 

4. Відеокліп “Діти України”

Музична композиція “Діти України”

5. Пам`ятка правила безпеки на літніх канікулах

Бережливе ставлення до лісу

Кліщі, лісовий етикет

Незавершені будівництва

Уроки обережності – Побутові прилади

Правила поведінки з вогнем

Правила поведінки на дорозі

Правила поведінки під час грози

Правила поведінки на воді

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

9 відео для дітей про безпеку


Свято останнього дзвоника

“Сторінками шкільного життя ….”

Сини і дочки наші, рідні діти,
Це зрілості прийшов нестримний час,
Ви самостійно вже почнете жити
У добрий час благословляєм вас!
Нехай же вас Господь оберігає
У світлу путь на добрії діла,
На вірну стежку завжди наставляє,
Щоб доля в вас щасливою була!

Випускний 2020

Привітання випускників КЗ “Чернівецька спеціальна ЗОШ №3”

Привітання батьків Гуцуляк Наталія Олександрівна


      14 травня відбулася онлайн-нарада з педагогічними працівниками закладу освіти у форматі конференції -ZOOM

На порядку денному розглядалися такі питання:

  1. Про організоване завершення 2019/2020 навчального року.
  2. Про переведення учнів 1-8 класів і випуск учнів 9-го класу.
  3.  Про зміни в організації курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
  4. Різне.

 

 

 


 


Вечір пам`яті Володимира Івасюка

4 березня  в КЗ “Чернівецька спеціальна ЗОШ№3”, відбувся творчий вечір “Візьми з собою мою пісню – я в неї щастя наспівав”, видатного композитора, поета – пісняра та нашого земляка Володимира Михайловича Івасюка, якому мало б виповнитись 71 рік.

Володимир прожив лише 30 -ть років, але ті роки були напрочуд змістовні, осяяні мрією про добро і красу на землі. Як написала історик Зінаїда Зайцева – “В історії української естради Володимир Івасюк залишається початком, основою й разом з тим прикладом, до якого належить рівнятись сьогоднішній сучасній естраді”. От так і учасники вокального гуртка “Сім нот” з великим захопленням виконували пісні цього надзвичайно талановитого композитора. На вечорі прозвучали такі пісні Володимира Івасюка як: “Пісня буде поміж нас”, “Водограй”, “Мальви”, “Жовтий лист”, “Я піду в далекі гори”, “Я твоє крило”. І на завершення всі учасники заходу та всі присутні в залі заспівали пісню “Червона рута”, яка є візитівкою Буковинського краю, яка вже стала символом української естради, та навіть більше, вона стала національним символом нашої держави.


Бесіда на тему : ” Зима, час весні дорогу дати”

28.02.2020 року була проведене бесіда на тему “Зима, час весні дорогу дати” на базі чергової групи з учнями початкових класів. Учні розповідали про ознаки весни, весняні квіти та ознайомилися з правилами поводження на природі.

Цікавим моментом під час бесіди була гра “Переплутанки”. Під час гри діти ознайомилися з професіями лісника, садівника, гончара.


Відкритий урок у 2-К класі

27.02. 2020 року на базі 2 – К (корекційного) класу відбувся відкритий урок для батьків дітей класу. Урок комбінованого типу з елементами гурткової роботи проводився вперше для учнів та педагогів.

 Вихованці продемонстрували свої знання, уміння, навички, які вони здобули за час навчання у школі.

Батьки в свою чергу мали можливість побачити та оцінити рівень знань своїх дітей. Урок був насичений різними видами завдань з читання, письма, математики.

Адміністрація навчального закладу з педагогами класу дали слушні поради батькам для роботи з дітьми у домашніх умовах для подальшого гармонійного розвитку особистості дитини.

Тиждень математики

З 24.02 по 28.02. 2020 р. у закладі освіти відбувся тиждень математики.

Дітям було цікаво познайомитись із старовинними мірами довжини і маси, математичними цікавинками про числа і цифри. Учні вивчали прислів’я, де зустрічаються числа, читали гуморески, вірші на математичну тематику, із захопленням приймали участь у розв’язанні логічних задач і конкурсів «Танграм».

Під час уроків інформатики старшокласники знаходили інформацію про відомих математиків, підготували реферати на тему «Видатні математики» з якими виступили на уроках математики перед однокласниками.

          Восьмикласники підготували розповідь про зв’язок математики з природою і іншими природничими науками, зокрема про час розкриття бутонів квітів


День Пам`яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві на Майдані.  Які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Гинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.

У КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3»  пройшла тиха акція «Ангели пам’яті» з  вшанування Героїв Небесної Сотні. Молодь та підростаюче покоління повинні знати і пам’ятати історію сьогодення. Про це говорилося на загальношкільній лінійці, яка була початком цього тематичного  тижня. Педагогами школи проведено ряд інформаційних класних годин, а саме «У нашій пам’яті вони назавжди залишились», «Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя». 20 лютого проведено єдиний урок та хвилину мовчання з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, що віддали життя за ідеали демократії, свободи та європейський вибір України.

В групі продовженого дня діти під керівництвом вихователів виготовили паперових ангелів та оформили ними класні творчі куточки.

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передаватись спогади про тих, хто боровся за незалежний вибір України.

 


6 лютого в кабінеті інформатики  для
учнів 6-9 класів вчитель інформатики Іліка Р.В. провів
інформаційну годину «Разом до безпечного інтернету».

Під час заходу учні
мали можливість обговорити безпосередній зв’язок небезпек, що може
становити Всесвітня мережа зі своїм щоденним досвідом користування
інтернетом та спланувати подальші дії безпечного використання інтернету.


Тиждень професійної майстерності

З 03.02 по 07.02. 2020 р. у закладі освіти відбувся тиждень професійної майстерності.

Впродовж цього часу проводились бесіди, години спілкування, інформаційні хвилинки, у яких основний акцент робився на ознайомлення учнів з різними видами професій. Підсумком тижня стала бесіда на тему ” Вибір професії, або завдання з багатьма невідомими”

Крім цього до закладу освіти завітали працівники Професійно-технічного училища №8, які детальніше розповіли учням-випускникам про професії, що можна отримати в їхньому навчальному закладі

 


Тематичний тиждень у 4 класі

З 27.01 по 31.01 2020 р. у 4 класі проходив тематичний тиждень «Допомога тваринам і птахам взимку».
Впродовж  цього часу були проведені уроки з читання, української мови,
природознавства, образотворчого мистецтва та трудового навчання на дану тематику. Під час занять у групі продовженого дня учні разом з вихователем виготовили аплікацію «Птахи».
На уроці праці  учні разом  з вчителем столярної справи Михайлом
Климовичем виготовили годівнички для птахів, які усією  класною родиною ми повісили на дерева в ботанічному саду. Працівники ботанічного саду зраділи такій доброчинній акції. Дозволили дітям приходити із дозволу вихователя підгодовувати птахів.


Новорічні свята – чарівні.

18-19 грудня 2019 року, для учнів 1-9 класів  пройшло Новорічне свято «СУЧАСНІ ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ»

         Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу –  прикрасити новорічну  ялинку сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.

В цей  день у всіх учнів, вчителів та батьків  був передсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного.     Учні підготували святкову феєричну програму   з новорічними сюжетами, піснями, хороводами, новорічні виступи: пісні, танці, інсценізації. Завдяки старанності та артистизму наших учнів, чарівним декораціям та плідній роботі педагогічного колективу, свято у нас вдалося просто чудовим і ми радо ділимося з вами отриманими емоціями та чудовими світлинами.


       20 грудня, єпископ Чернівецький владика Йосафат, адміністратор катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці о. Валерій Сиротюк, «ангелики» товариства УМХ та недільної школи разом із Святим Миколаєм організували для 20 учнів школи з малозабезпечених сімей адресну допомогу (теплий одяг, взуття, засоби особистої гігієни, розвиваючі ігри).

         Школярі співали, розгадували загадки, танцювали з Св. Миколаєм, ласували цукерки з янголятами, молилися з владикою Йосафатом і дякували Святому Миколаєві за отримані дарунки.


З циклом Новорічно-Різдвяних свят та акцією Милосердя  до закладу завітало чимало благодійних організацій, які організували для дітей по класах різноманітні майстер-класи з виготовлення новорічних прикрас, фото рамок, розпис медових пряників, перегляд новорічних концертних програм, конкурсів з аніматорами тощо.  Також для дітей організували солодкі подарунки, фрукти, різні канцтовари (фломастери, кольорові олівці, ручки, розмальовки), розвиваючі ігри у кожний клас.


З метою оптимальної реабілітації та соціальної адаптації школярів, формування умінь і навичок здорового способу життя учні закладу освіти відвідують басейн «Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей». Заняття проводяться щоп`ятниці. Діти займаються під пильним наглядом інструктора з плавання та вчителя фізичної культури.


Класна родина 7-А 18.10.2019 року, як справжні туристи вирушила в ТРК «Аква-Плюс»,  де і відбулася екскурсія в природу рідного краю.        Різноманітні рухливі ігри, розпалювання вогнища, смаження сосисок та картоплі не залишили байдужими ні батьків, ні педагогів, ні дітей. Всі в повній мірі насолодилися активним відпочинком на природі, отримали задоволення від спільно проведеного часу, який щедро подарувала нам цьогорічна осінь.


    Учень 6 класу Даниїл Федоряк став переможцем XVI міжрегіонального фотофестивалю учнівської молоді «Осінні барви Буковни».
На фестивалі було представлено 450 фоторобіт, практично з усіх областей України. Також були учасники з Польщі та Білорусії.
На конкурс представлено декілька номінацій, зокрема Даниїл виконав роботу «Архітектурна фотографія»
Дуже приємно, що однокласники та батьки учня прийшли підтримати Даниїла.


Різдвяна зірка

        27 листопада в  КЗ «Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» був проведений обласний конкурс юних дизайнерів. На конкурсі були представлені Різдвяні зірки з різних регіонів області.

       Різдвяна зірка – атрибут пов`язаний з Євангельською легендою про Христа, чудесне народження якого провістила «Вифлеємська зірка». Християнська зірка – восьмикутна. Вісімка – символ вічного царювання Месії. 

      У фестивалі  взяли участь близько 80 учасників та 20 команд. Також свою Різдвяну зірку представив КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3». Зірку представляли 5 учасників: Винничук Мар’ян, Янковський Андрій, Гогуш Анастасія, Танас Поліна, Геліч Ганна. Керівники- Бурлака М.В., Шумко М.Я. 

В результаті КЗ «Чернівеціка спеціальна ЗОШ№3» посіла перше місце. 


Веселий ярмарок

        28 жовтня 2019 року у КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ № 3» відбулось відкрите заняття «Веселий ярмарок» з учнями 7 – Б класу, на якому були присутні адміністрація та педагоги школи, батьки учнів. Школярі розповідали оповідки, вірші, гуморески. Був представлений інструментальний номер де учні зіграли на музичних шумових інструментах запальну мелодію. На святі були представлені яскраві презентації «Історії ярмарку в Україні», «Троїсті музики». А на завершення заняття учні станцювали український танець «Гопак» по закінченню, якого почастували гостей пиріжками та пампушками.                     Метою заходу було ознайомити з колоритними традиціями українського народу гостей. Всі присутні отримали багато позитивних емоцій та щиро дякували учасникам свята.


Шоу талантів 

      1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день музики. Метою цього свята є поширення музичного мистецтва у всіх прошарках суспільства і реалізації ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, обміну досвідом та шанобливого ставлення до естетичних цінностей. Свято відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами. В цей день звучать кращі твори світової культури. Також проходять творчі зустрічі з композиторами, виконавцями, музикознавцями, організовуються тематичні виставки та акції просвітницького характеру, що сприяє мети поширення музики як мистецтва в різних спільнотах.  

Сьогодні до Всесвітнього дня Музики, в КЗ «Чернівецька спеціальна ЗОШ №3», ми з моїми вихованцями, вокального гуртка «Сім нот» та інструментального шумового оркестру «Музики», провели розважально – виховне свято «ШОУ ТАЛАНТІВ». Дякую моїм талановитим та стараним діткам за таке свято.


Тиждень милосердя

Родинне свято

Інтелектуальна гра “Компютер і я”

Інсценізація казки “Зайчикова хатка”