РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ КЗ "ЧЕРНІВЕЦЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №3"

Міжнародний День рідної мови (21.02.23)

Міжнародний День рідної мови

21 лютого у всьому світі відзначають Міжнародний День рідної мови. До відзначення Дня рідної мови долучилася і наша вся шкільна родина. Учнями та педагогами школи було організовано низку цікавих та пізнавальних заходів, щоб кожен зміг долучитися вустами і серцем до святкування цієї важливої дати. Адже, рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються з покоління в покоління, і сьогодні, як ніколи, українцям важливо пам’ятати своє коріння та віддавати шану рідному слову.

В рамках цього дня була проведена шкільна лінійка  «Пишаймося рідною мовою», на уроках української мови вчителі-предметники та вчителі початкових класів провели тематичні хвилинки «Чому треба знати рідну мову?», бібліотекарем школи була організована виставка книг у медіатеці «Рідна мова калинова», учні 10 класу на відкритому уроці, який провела Каруценко А. Я., продемонстрували свої знання з української мови. Вони активно виконували завдання на логічне й образне мислення, пам’ять, увагу, кмітливість та швидкість.

Родзинкою відзначення Міжнародного Дня рідної мови стала година спілкування «Без тебе ніхто», яка була організована класним керівником 9 класу Харабарою Н.А. та вихователем ГПД Толмач Б.Г. Педагоги ознайомили учнів з історією становлення та розвитку української мови, про яку згадувалося ще у VI столітті. Дев’ятикласники дізналися, що наша рідна мова занесена до Книги рекордів Гіннеса, і віднині займає ІІ місце у світі, що у фонді України налічується 15500 пісень. Вперше заспівала українською мовою Соломія Крушельницька. Педагоги звернули увагу дітей на те, що Полтавщина – це прадавня колиска української мови, а становлення української літературної мови відбувалося на Черкащині, сином, якої є Т. Г. Шевченко, який про мову говорить так: «Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, А лиш камінь має…».

Впродовж години спілкування учні декламували вірші та вислови про рідну мову, разом з присутніми заспівали пісню «Ой, у лузі червона калина» ,  яка стала справжнім хітом серед українців і символом майбутньої перемоги.

Завершився захід піснею «Ми ніколи не зречемося рідної мови».

Проведені заходи виховують культуру мовлення, любов до рідної мови, спонукають учнів цікавитися здобутками української мови. Приємно бачити, що в серцях учнів нашої школи горить любов до української рідної мови, адже мова – це серце нації, наш скарб, наша історія, без чого не може існувати Україна як держава.