РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ КЗ "ЧЕРНІВЕЦЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА №3"

Захід- коворкінг ” Дерево рівності” (08.12.22)

Захід- коворкінг ” Дерево рівності”

10 грудня весь світ відзначає Міжнародний день прав людини. Саме цього дня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи. ( рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей.
Наша школа кожний рік приєднується до відзначення цієї дати. В рамках декади правових знань 8 грудня серед учнів 7-10 класів відбувся позакласний захід- коворкінг ” Дерево рівності”, який провела вчителька історії та правознавства Гураль Світлана Іванівна. Під час заходу учні шукали відповіді на такі питання:
– Хто головніший в школі : хлопчики чи дівчатка?
– Хто головніший в житті: чоловіки чи жінки?
– Хто головний в сім’ї: мама чи тато?
Учні відповідали на поставлені запитання, виконуючи різні завдання, які були розміщені по секторах. Кожний сектор мав свою назву і свою гілку з листками, яку після виконання завдань треба було розмістити на Дереві рівності. Діти знаходили спільні риси характеру для обох статей, розвінчували стереотипи щодо дівчаток і хлопчиків, підбирали інфінітиви до слів, що означають професії чоловічого роду, згадували народну мудрість, утворюючи прислів’я з частинок речення, розрізняли права та обов’язки учнів. На завершення вчитель та учні підбили підсумки заняття: ” Так, ми всі різні, але рівні!”.